FOTOGALERIA

W piątek, 6 listopada 2015 r. w wielu szkołach podstawowych w całym kraju uczniowie wzięli udział w akcji „Śniadanie Daje Moc”, w ramach której przystąpili do bicia rekordu Guinnessa. W tym roku uczniowie naszej szkoły z klas 0 – III dołączyli do grona dzieci przygotowujących zdrowe śniadanie. Ostatni Rekord Guinnessa w tej dziedzinie to 4613 uczestników. Partnerstwo dla Zdrowia, organizator programu "Śniadanie Daje Moc", musiało więc zgromadzić co najmniej 4614 uczniów. Mamy nadzieję, że się to udało, choć na oficjalne wyniki trzeba jeszcze poczekać. Niezależnie od wyniku, nasi uczniowie przystąpili do tego  śniadaniowego wyzwania, bo chcą pokazać całemu światu, że potrafią wykonać smaczne i zdrowe śniadanie. Projekt ,,Śniadanie daje moc”, to program o charakterze edukacyjnym, który promuje zdrowe żywienie i wskazuje, jak ważną rolę w życiu dziecka odgrywa śniadanie. W Dniu Zdrowego Śniadania w naszej szkole do stołów zasiadło 59 osób. Zadaniem wszystkich zgłoszonych szkół było zrealizowanie dokładnie tego samego scenariusza zajęć, podczas których uczniowie przy wsparciu nauczycieli i rodziców przygotowali smaczne potrawy śniadaniowe.

Każde bicie rekordu Guinnessa  musi być potwierdzone przez niezależnych świadków. Do tej roli zaprosiliśmy Pana Józefa Duszę – sołtysa wsi, Panią Krystynę Totoś - dietetyka  i pracownicę Fundacji Ojca Pio w Stróżach, Panią Annę Szurę – pracownika GOK fila w Polnej oraz Panią pedagog Dorotę Matiaszewską.

W tym dniu uczniowie mieli również okazję poznać pracę dietetyka. Dzieci w wywiadzie pytały Panią dietetyk:

DOBRE RADY DIETETYKA TO:

Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie klas 0-III zostali zmierzeni i zważeni, a Pani dietetyk obliczyła dla nich wskaźnik BMI, wskazując wagę prawidłową, nadwagę  lub niedowagę. Informacje te uczniowie mieli przekazać swoim rodzicom.

Mamy nadzieję , że udział w Dniu ,,Śniadanie daje moc” pomoże przekonać dzieci  i ich rodziców do zdrowego  odżywiania. Zdrowe jedzenie wcale nie oznacza, że nie jest smaczne. Jak widać dzieci z uśmiechem na ustach i pełnym zaangażowaniem przystąpiły do zadania w myśl hasła, że ŚNIADANIE DAJE MOC !