Dni Przyjaciół Lasu 2015!

    Była to ogólnopolska akcja mająca na celu przybliżenie wszystkim wiedzy o polskich lasach oraz ludziach, którzy o nie dbają. Jednym z aspektów edukacji dzieci i młodzieży jest kształtowanie nawyku dbałości o środowisko przyrodnicze. Uczniowie wiedzą, że stosowanie prostych zasad ekologicznych w szkole i w rodzinie nie jest modą, a filozofią życiową, z której człowiek czerpie najwięcej korzyści.

Odpowiadając na akcję którą honorowym patronatem objął Prezydent RP uczniowie szkoły w Gródku i w Polnej zorganizowali w dniu 24.04 lokalne obchody "Dni Przyjaciół Lasu". Na ich zaproszenie odpowiedział Wójt Gminy Grybów Pan Piotr Krok, leśniczy nadleśnictwa Gorlice - Marek Kukuła, Danuta Suder - dyrektor GZEAS, Anna Szura  - pracownik WDK w Polnej, nauczyciele i dyrektorzy tych szkół. Miejscem spotkania była Nasza szkoła, która w tym dniu zamieniła się w mały zwierzyniec - pojawiły się biedronki, pajączki, liski, żabki i inne zwierzątka żyjące w lesie. Uczniowie wspólnie przedstawili swoje dotychczasowe działania, wzięli udział w zajęciach w lesie, które poprowadził leśniczy. Uczestniczyli również już w klasach w zajęciach integracyjnych związanych z tematem lasu. Promocję zdrowego stylu życia zdominowała w tym dniu piłka nożna.

Mamy nadzieję, że te wydarzenia zachęcą nas wszystkich do dbałości o lasy a szerząc świadomość ekologiczną wśród dzieci i społeczności lokalnych, przypomną nam, że dbając o przyrodę w najbliższej okolicy - razem dbamy o całe środowisko.